. . : : Informacyjna strona Oddziału PTTK w Koninie : : . .
» Home » PTTK Oddział w Koninie » Władze Oddziału » Członkostwo/Składki PTTK » Zniżki » PRZEWODNICY «
» Kalendarze imprez » Zdjęcia » Kluby i Koła Turystyczne » Regulamin TZK » Kartki i tapety «
» Kronika » CHATKA ORNITOLOGA PTTK » Ciekawe strony » Regulaminy » RODO » Kontakt » O stronie «

Wasze zdjęcia

Jak zostać członkiem PTTK?

Osoby zainteresowane powinny zgłosić się do zarządów kół i klubów lub bezpośrednio do Oddziału PTTK w Koninie. Chęć przynależności zgłasza się w formie wypełnionej deklaracji. Należy dołączyć dwa zdjęcia i pieniądze w kwocie: składka + wpisowe + opłata za legitymację.

• Deklaracja członka zwyczajnego i zgoda na przetwarzanie danych osobowych (dwustronny)

Potwierdzeniem przynależności do Towarzystwa jest imienna legitymacja członkowska, której ważność w kolejnych latach jest prolongowana po opłaceniu składki członkowskiej. Ważnoœć legitymacji jest zachowana do 31 marca następnego roku. Szczegóły: http://www.pttk.pl/pttk/przepisy/#ten_rok

Wysokość składek członkowskich i wpisowego wynosi:

za rok 2020, 2021, 2022 składka wpisowe
    normalna 65PLN 20PLN
    ulgowa (w tym bezrobotni) 40PLN 10PLN
    młodzieżowa dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych 30PLN 8PLN
    młodzieżowa dla osób opłacających składkę ulgową od 1 IX do 31 XII 20PLN 8PLN
    członkowie uprawnieni (domy dziecka, szkoły specjalne, członkowie honorowi) 0PLN 0PLN
    opłata za legitymację PTTK (duplikat) ---- 8PLN

Wpisowe wpłaca się jednorazowo przy wstępowaniu do PTTK.

Uprawnieni do opłacania ulgowej składki członkowskiej są: jedno z rodziców lub opiekun prawny osoby małoletniej opłacający składkę za co najmniej dwie osoby małoletnie (składka rodzinna), emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, bezrobotni, osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej sš: opiekunowie szkolnych kół PTTK, osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia, młodzież szkolna i akademicka do ukończenia 26 roku życia.

Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są: członkowie Honorowi PTTK, dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, ze szkół specjalnych oraz uczniowie z orzeczonš niepełnosprawnoœciš do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia.

W ramach opłaconej składki całorocznej każdy członek PTTK korzysta z systemu zniżek i ulg w obiektach PTTK oraz w innych firmach, np. w sieci KODAK w całej Polsce.

Od dnia 1 kwietnia 2005 roku członkowie PTTK posiadający legitymację członkowską z aktualnie opłaconą składką są ubezpieczeni na imprezach organizowanych przez oddziały PTTK, podczas pobytu w obiektach PTTK, podczas zdobywania odznak turystycznych PTTK i podczas indywidualnego uprawiania turystyki przez ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Szczegóły http://www.pttk.pl/zycie/ubezpieczenia

• Maj 2024
    PnWtŚrCzPtSoN
    Najbliższe święta:26 maja
    Dzień Matki

(2,83kB)
    (4,4kB)
    (11,5kB)
    (2,2kB)
    (9kB)
    (3,1kB)
    (2kB)
    (1kB)

(14kB)
    © 2003 - 2006 Bartłomiej Cichocki. Wszelkie prawa zastrzeżone.